Tyt Kursu Kocaeli

Sevgili Öğrenciler;

TYT Kocaeli Kursumuzda sahasında uzman öğretmenlerimizle, öğrencilerimize dersleri sevdirerek anlatmaktayız. Yapmış olduğumuz programda yeni sınav sistemine göre hazırladığımız konu anlatımlı kitaplar ve soru bankalarını öğrencilerimize vermekteyiz. TYT Kocaeli Kursumuzda her öğrencimize soru bankaları, ders föyleri ve konu tarama testleriyle desteklemekteyiz. 

TYT Kocaeli Kursumuzda her alanda uzman öğretmenlerimizle birebir özel dersler vermekteyiz. 

ÖSYM’nin açıkladığı TYT Soru Dağılımı şöyledir: TYT = Temel Yeterlilik sınavında 40 Matematik, 40 Türkçe, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilimleri sorusu bulunmaktadır. Bu sınav üniversiteye geçişte temel sınavdır. Bundan dolayı temel sınavı geçmek her öğrenci için büyük önem taşımaktadır. İlkokuldan lise son sınıfa kadar öğrenilen bilgilerin üniversite adına kullanıldığı birinci basamak olma özelliğini taşımaktadır.

TYT: Alan Yeterlilik Testidir. Tüm üniversite adaylarının gireceği için bu sınavın soru ağırlığı Matematik ve Türkçe üzerinde yoğunlaşmaktadır.

ÖSYM, TYT sınavında öğrencilerin temel bilgi birikimlerini ölçer. Bu sınavın tek olumsuz yanı, Sosyal Bilimlerdeki soru sayılarının azaltılmış olmasıdır. Tarih ve Coğrafya derslerinden sorulacak soru sayısının 10 olması, sınava giren öğrencilerin temel tarih ve coğrafya bilgisini ölçmede yetersiz kalacağıdır. Matematik için bakıldığında önceki sınav sistemi ile herhangi bir fark yoktur. Sınavın ismi değişse de Matematik dersi özelinde sınav konuları değişmemiştir. Öğrencilerimiz seçeceği alana göre derslere kendilerini adapte etmelidirler. Başarı ancak dikkat, çok çalışma ve çok soru çözmeyle mümkün olacaktır.

TYT Kocaeli Kursumuzda katılımcı öğrencilerimiz disiplinli çalışarak derslerle ve testlerle öğrencilerimiz önemli bir kazanım sağlamaktadır. TYT Kocaeli Kursumuzun en önemli hedefi; öğrencilerimizin ders çalışma alışkanlığının ve test çözme, konuların kolay anlaşılmasını sağlamaktır. TYT Kocaeli Kursumuza katılan öğrencilerimizi yakından takip ederek velilerimizle iş birliği yaparak başarı seviyesini artırmayı hedeflemekteyiz. Çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında başarılı olma, öğrencilerimizin sağlıklı düşünebilme adına, eğitim danışmanımız, öğrencilerimizin aileleriyle gerektiğinde günlük bilgi akışı sağlamaktadırlar. 

 • TYT Kocaeli Kursumuzda, TYT sınavında çıkacak olan; Temel Matematik, Temel Türkçe, Fizik, Biyoloji, Coğrafya, Kimya, Din Kültürü, Felsefe ve Tarih alanlarında özenle bu dersleri özenle vermekteyiz. Amacımız öğrencilerimizin TYT sınavında kolayca başarılı olabilmeleridir. Bir kısım derslere önem vermek diğer dersleri pas geçmek büyük risk oluşturmaktadır. Derslerin soru sayısı ve katsayılarını dikkate alarak her öğrencimiz hassasiyetle çalışarak başarılı olmayı hedeflemelidir.
 • Kursumuzda öğrencilerimize sessiz ve sakin bir ortamda ders çalışma imkânı sağlamaktayız. Öğrencilerimizde birebir özel ders çalışması yapılarak başarılarının artırılması hedeflenmektedir.
 • Kursumuzda öğrencilerimize eğitim akıllı defter ve akıllı tahta kullanarak verilmektedir.
 • Kursumuzda öğrencilerimizi planlı yaşamaya, kendi kendine ve sistemli çalışma prensibini yerleştirmeye yöneliktir.
 • TYT Kocaeli Kursumuzda yeni sınav sistemine göre, YKS-TYT-AYT sınavlarında soru tiplerinin değişmesinden dolayı ezberci sistemden vazgeçilmiştir.  Soru tipleri zamanla değişkenlik göstermektedir. Kursumuza katılan öğrencilerimize, analitik düşünme ve muhakeme yeteneğini artırarak değişik soru tipleriyle nasıl mücadele edilmesi gerektiği üzerinde çalışmaktayız.
 • TYT Kocaeli Kursumuzda vakit kaybetmeden başarıyı yakalamak isteyen öğrencilerimizin kurumumuza gelerek bilgi almalarını tavsiye ediyoruz.
 • TYT Kocaeli Kursu olarak, Kocaeli’nde alanında uzman öğretmenlerimiz ile her branşta birebir özel ders imkânı sunuyoruz. Başarıyı yakalamanın kolay yollarını gösteriyoruz.
 • TYT Kocaeli Kursumuzda her velimizin ekonomik imkanlarına uygun derslerimizle çocuklarınızı hayata ve geleceğe hazırlıyoruz.
 • TYT Kocaeli Kursumuz sayesinde, yollarda zaman kaybına son veriniz.
 • TYT Kocaeli Kursumuzda çeşitli aktivitelerle, öğrencilerimiz hem dinlensin hem de başarılı olsunlar.
 • TYT Kocaeli Kursumuzda öğrencilerimiz planlı yaşamaya, kendi kendine ve sistemli çalışma prensibini kazanmaya yardımcı olmaktayız.
 • TYT Kocaeli Kursumuz başarılı eğitimiyle her dersten özel ders destekli en çok kazandıran kurumlar arasındadır.