Tyt Kursu İzmit

Sevgili Öğrenciler;

TYT İzmit Kursumuzda çok kaliteli, anlaşılır, öğrencilerimize dersleri sevdirerek TYT konularını anlatmaktayız. Yapmış olduğumuz programa göre her dersten yeni sınav sistemine göre hazırladığımız konu anlatımlı kitaplar ve soru bankaları vermekteyiz. TYT İzmit Kursumuzda her öğrencimize soru bankaları, ders föyleri ve konu tarama testleri verilmekteyiz. 

TYT İzmit Kursumuzda her alanda uzman öğretmenlerimizle birebir özel dersler vermekteyiz.  

TYT Soru Dağılımı şöyledir: TYT = Temel Yeterlilik sınavında 40 Matematik, 40 Türkçe, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilimleri sorusu bulunmaktadır. Bu sınav üniversiteye geçişte temel sınavdır. Bundan dolayı temel sınavı geçmek her öğrenci için büyük önem taşımaktadır. İlkokuldan lise son sınıfa kadar öğrenilen bilgilerin üniversite adına kullanıldığı birinci basamak olma özelliğini taşımaktadır.

TYT: Alan Yeterlilik Testi manasına gelmektedir. Tüm üniversite adaylarının gireceği için bu sınavın soru ağırlığı Matematik ve Türkçe üzerinde olmaktadır.

ÖSYM, TYT sınavında öğrencilerin temel bilgi birikimlerini ölçer. Bu sınavda olumsuz kısım, Sosyal Bilimlerdeki soru sayılarının azaltılmış olmasıdır. Tarih ve Coğrafya derslerinden sorulacak soru sayısının 10 olması, sınava giren öğrencilerin temel tarih ve coğrafya bilgisini ölçmede yetersiz kalacağıdır. Matematik için bakıldığında önceki sınav sistemi ile herhangi bir fark yoktur. Sınavın ismi değişse de Matematik dersi özelinde sınav konuları değişmemiştir. Öğrencilerimiz seçeceği alana göre derslere kendilerini adapte etmelidirler. Başarı ancak dikkat, çok çalışma ve çok soru çözmeyle mümkün olacaktır.

TYT İzmit Kursumuzda katılımcı öğrencilerimiz seviyesine uygun dersler, testlerle öğrencilerimiz önemli bir kazanım sağlamaktadır.  TYT İzmit Kursumuzun en önemli hedefi; öğrencilerimizin ders çalışma alışkanlığının ve test çözme, konuların anlaşılmasını kazandırmaktır. TYT İzmit Kursumuza katılan öğrencilerimizi yakından takip ederek velilerimizle iş birliği yaparak başarı seviyesini artırmayı hedeflemekteyiz. Eğitimde başarılı olma, öğrencilerimizin sağlıklı düşünebilme adına, eğitim danışmanımız çocuklarımızın aileleriyle her hafta düzenli olarak bilgi akışı sağlamaktadırlar. 

 

 • TYT İzmit Kursumuzda, TYT sınavında çıkacak olan; Temel Matematik, Temel Türkçe, Fizik, Biyoloji, Coğrafya, Kimya, Din Kültürü, Felsefe ve Tarih alanlarında özenle bu dersleri özenle vermekteyiz. Gayemiz öğrencilerimizin TYT sınavını rahatça geçebilmeleridir. Bir kısım derslere önem vererek diğer dersleri pas geçmek büyük risk oluşturmaktadır. Derslerin soru sayısı ve katsayılarını dikkate alarak her öğrencimiz hassasiyetle çalışarak başarılı olmayı hedeflemelidir.
 • Öğrencilere sessiz ve sakin bir ortamda ders çalışma imkânı sağlamaktayız. Öğrencilerimizde birebir özel ders çalışması yapılarak başarılarının artırılması hedeflenmektedir.
 • Öğrencilerimize eğitim akıllı defter ve akıllı tahta kullanarak verilmektedir.
 • Öğrencilerimizi planlı yaşamaya, kendi kendine ve sistemli çalışma prensibini yerleştirmeye yöneliktir.
 • TYT İzmit Kursumuzda yeni sınav sistemine göre, YKS-TYT-AYT sınavlarında soru tiplerinin değişmesinden dolayı ezberci sistemden vazgeçilmiştir.  Soru tipleri zamanla değişkenlik göstermektedir. Kursumuza katılan öğrencilerimize, analitik düşünme ve muhakeme yeteneğini artırarak değişik soru tipleriyle nasıl mücadele edilmesi gerektiği üzerinde çalışmaktayız.
 • TYT İzmit Kursumuzda vakit kaybetmeden başarıyı yakalamak isteyen öğrencilerimizin kurumumuza gelerek bilgi almalarını tavsiye ediyoruz.
 • TYT İzmit Kursu olarak, İzmit’te alanında uzman öğretmenlerimiz ile her branşta birebir özel ders imkânı sunuyoruz. Başarıyı yakalamanın kolay yollarını gösteriyoruz.
 • TYT İzmit Kursumuzda her velimizin ekonomik imkanlarına uygun derslerimizle çocuklarınızı hayata ve geleceğe hazırlıyoruz.
 • TYT İzmit Kursumuz sayesinde, yollarda zaman kaybına son veriniz.
 • TYT İzmit Kursumuzda çeşitli aktivitelerle, öğrencilerimiz hem dinlensin hem de başarılı olsunlar.
 • TYT İzmit Kursumuzda öğrencilerimiz planlı yaşamaya, kendi kendine ve sistemli çalışma prensibini kazanmaya yardımcı olmaktayız.
 • TYT İzmit Kursumuzda her dersten özel ders destekli en çok kazandıran tek kursudur.